Czy dzięki systemowi Reja24 polska bandera może być traktowana jako bandera dogodna?

Tak! Dla jachtu do 15 metrów użytkowanego prywatnie. Jeśli czarterujesz swój jacht osobom trzecim, organizujesz na nim rejsy, które sam prowadzisz, albo organizujesz szkolenia, dogodności się kończą.

Po pierwsze: potrzebujesz przeglądu technicznego. Polskie przepisy jasno wskazują narodowego klasyfikatora, czyli Polski Rejestr Statków. Dla każdego jachtu powyżej 15 metrów (również użytkowanego prywatnie) tylko PRS może wydać dokument dopuszczenia technicznego. Dla jachtu poniżej 15 metrów jest możliwość otrzymania takiego dokumentu z Polskiego Związku Żeglarskiego. Komercyjna łódka może skorzystać z tej drogi bądź wykorzystać nie starszy niż 10 lat znak CE.

Po drugie: konieczny jest przegląd bezpieczeństwa. Aby otrzymać Kartę Bezpieczeństwa, trzeba uzyskać najpierw decyzję o minimalnych kwalifikacjach załogi, mieć zarejestrowaną w Polsce radiostację i przejść kontrolę Flag State Control. Nie da się inaczej. Nie dajcie się zwieść opowieściom sprytnych pośredników. Nie ma drogi na skróty i polska bandera nie jest z tego powodu banderą tak dogodną, jak niektórzy opowiadają, sprzedając usługę pośrednictwa rejestrowego. Bądźcie czujni i nie dajcie się nabrać!


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2023: POLsail | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
0
Would love your thoughts, please comment.x