Baltic Beauty zbudowana w 1926 roku jako parowiec do przewozu żywych wegorzy. W roku 1978 zakupiona przez Victora Gottlowa i przebudowana na żaglowiec w roku 1980. Przez kolejne lata przemierzała wraz ze swoim legendarnym twórcą wody europejskie biorąc udział w niezliczonej ilości festiwali żeglarskich w Europie. Od wiosny 2019 roku największa nasza jednostka.
Przygotowana do przyjęcia 45 osób na rejsach dziennych i 20 na noc znakomicie nadaje się do organizacji wyjątkowych wydarzeń.
S/y Baltic Beauty została zbudowana w 1926 roku w stoczni N.V. Capello w Zwartsluis w Holandii. Statek nosił wówczas nazwę Hans II (2), miał silnik parowy i służył do przewozu żywych węgorzy.
10 lat później został sprzedany szwedom, w zamian za równowartość jednego pełnego załadunku jednostki, to jest 25 ton węgorzy, zmienił wtedy imię na Sven Wilhelm. Pod szwedzką banderą pływała do 1977 roku, kiedy została wycofana i przeznaczona do kasacji.
Na rdzewiejący wrak rok później natrafił Yngve Victor Gottlow, który postanowił przebudować ją na żaglowiec. Na początku trwającego 7 lat remontu otrzymała nazwę Dominique Fredion (do dziś nazwa ta widnieje na okrętowym dzwonie) na cześć żony. Jednak po jego zakończeniu, gdy rozpoczęła pracę jako jednostka czarterowa pływała już z dumnym Baltic Beauty na burcie. Warty wspomnienia jest galion, który upamiętnia przeszłość jaką ma za sobą ślicznotka, jest to kobieta spleciona z węgorzem.
Początkowo jako kecz, później szkuner, szkuner urejony, aż wreszcie po remoncie (z przebudową wnętrza) w 2004 roku stała się brygantyną. W 2018 roku z przyczyn zdrowotnych kpt Gottlow odszedł na emeryturę, a pieczę nad nią przekazał Domowi Armatorskiemu POLsail.
6 lipca 2019 to jeden z ważniejszych dni w nowej historii jednostki, wtedy to na jej flagsztoku podniesiono biało-czerwoną banderę, a port macierzysty zmieniono na Gdańsk, tym samym Polska zyskała kolejny żaglowiec klasy A.
Kolejną dużą zmianą była rezygnacja z nelsonowskiego malowania z ambrazurami (w kolorze niebieskim), na szlachetną biel z pasem szarości na wysokości pokładu. Taki sam schemat zastosowany jest na innej naszej jednostce, drewnianej Baltic Star.