Szkolenia żeglarskie

Ten tekst jest odpowiedzią na pojawiające się co jakiś czas pytanie – „Kiedy zrobicie kurs na patent?”. Nie robimy szkoleń na poziomie patentów, jest mnóstwo szkółek żeglarskich, które się tym zajmują (lepiej lub gorzej) i nie mamy zwyczajnie siły na wielki przerób. Dobrze zrobione szkolenie to mnóstwo energii i wiele osób zaangażowanych. Zajmowałem się tym na przełomie wieku przez kilka lat, na prowadzonych przeze mnie obozach wyszkoliliśmy wraz z zespołem ówczesnym prawie 2000 żeglarzy. I nigdy nie było to szkolenie „na patent” jak to się teraz mówi! To było szkolenia żeglarskie umożliwiające podejście do egzaminu. Ogromna różnica! Uczestnicy chcieli zdobyć umiejętności! Postawię śmiałą tezę, że dzisiaj ponad 50% klientów chce zdobyć patent. Pobudki są zapewne różne, nie mi oceniać. Nie weźmiemy jednak jako POLsail udziału w ogólnonarodowej chałturze pt. „Kurs na patent”. Z przyjemnością wielką organizujemy natomiast zaawansowane szkolenia, których nikt na wysokim poziomie dostarczyć nie umie, bądź nie może (bo np. nie ma zasobów odpowiednich – choćby sprzętowych).


Jako jedyni organizujemy zaawansowane kursy pierwszej pomocy w warunkach rzeczywistych – to u nas wyjmuje się „nieprzytomnego” z maszynowni (próbowaliście kiedyś?), kabelgatu czy opuszcza z masztu. Prowadzimy też raz w roku manewrówkę silnikową na dużej jednostce (maksymalnie 5 osób przez trzy dni) z bardzo dokładnie określonym minimalnym poziomem wejścia (od nowego roku odbywać się to będzie dwu weekendowo – z eliminacjami, bo zdolności do samooceny mamy jako żeglarze słabe najczęściej). Raz na rok również, organizujemy weekendowy kurs zaawansowanej obsługi diesla jachtowego, z zajęciami na wielu różnych modelach silników z zapłonem samoczynnym, z prawdziwym rozwiązywaniem problemów, z unieruchomionym często (przez prowadzącego) napędem.


Nasza (wespół z Fundacją Dziedzictwa Morskiego) Szkoła Rzemiosł Tradycyjnych organizuje zajęcia szkutnicze czy takielarskie i one od lat (ośmiu już!) cieszą się niesłabnącą popularnością. W kolejną zimę zamierzamy znacząco poszerzyć ofertę, bo powoli kończy się adaptacja fundacyjnego obiektu w Gdańsku.

Zdarza się regularnie, że na naszych warsztatach pojawiają się instruktorzy z różnych (nawet dalej położonych od Gdańska) podmiotów żeglarskich żeby uzupełnić swoją wiedzę. I to jest najlepsze potwierdzenie jakości naszej oferty!

POLsail – good seamanship, nic więcej.

« (Previous Post)
(Next Post) »


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© 2023: POLsail | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
0
Would love your thoughts, please comment.x